خانهمقاله فروش دستگاه برش لیزر در تبریز

فروش دستگاه برش لیزر در تبریز

4 مهر 1400
0 328
فروش دستگاه برش لیزر در تبریز

برش لیزری فلزات در تبریز 

تکنولوژی برش لیزر در حقیقت یک تکنولوژی نوین است که بواسطه اشعه لیزر می تواند سخت ترین فلزات را در کمترین زمان و با صرف کمترین هزینه (تا به امروز) ببرد. لازم به ذکر است که این فناوری نوین امروزه به خاطر کارایی و کیفیتی که دارد، تقریبا به تمامی صنایع سرک کشیده است و امروز می توان گفت صنایعی که بتوانند از ظرفیت این تکنولوژی کمک بگیرند، عملا چندین قدم جلو می افتند و به همین خاطر هم هست که این دستگاه ها توانسته اند به سرعت در بازار طرفداران بسیار زیادی برای خود دست و پا کنند. اگر شما قصد خرید دستگاه برش لیزر فایبر را دارید، با ما در نوین تاک تبریز همراه باشید تا مبحث فروش دستگاه برش لیزر در تبریز را به تفصیل شرح دهیم.

شهر تبریز در چند دهه اخیر به دلیل رشد فوق العاده ای که در توسعه صنعت و میزان پروژه های صنعتی داشته است، یکی از نقاطی است که این دستگاه ها به سرعت در آن نشر پیدا کرده و رونق یافته اند. این مسئله می تواند در آینده رشد صنعتی این شهر را حتی بیش از پیش کند و اصلا صنعتگران تبریزی هم دقیقا به خاطر پی بردن به همین موضوع است که دست به خرید و راه اندازی این دستگاه ها زده اند.

تاریخچه دستگاه برش لیزر

پیش از اینکه مبحث فروش دستگاه برش لیزر در تبریز را شرح دهیم، در ابتدا نگاهی مختصر به تاریخچه این دستگاه ها می اندازیم. این دستگاه ها از پنجاه سال پیش به بازار معرفی و رونمایی شدند. این تکنولوژی بسیار مدرن و به روز است و با بهره گیری از علم روز فعالیت خود را انجام می گیرد. اولین کشوری که این دستگاه ها در آنجا مورد استفاده قرار گرفتند، آمریکا بود که در پنجاه سال پیش ساخته شده بودند. پس از امریکا این بریتانیا بود که پذیرای این تکنولوژی در صنایع خود شد. در ایران نیز در سال های اخیر کاربرد این دستگاه ها در صنایع مختلف گسترش یافته و مورد استقبال خوبی از جانب صنعتگران قرار گرفته است. نوین تاک تبریز یکی از بزرگترین شرکت های تامین کننده و پخش کننده این دستگاه هاست که در محدوده شمالغرب کشور فعالیت می کند.

دستگاه برش لیزر

تاریخچه دستگاه برش لیزر

چرا دستگاه برش لیزر فایبر؟

همانطور که گفتیم این تکنولوژی یک تکنولوژی بسیار مدرن و به روز است و تقریبا آخرین تکنولوژی حال حاضر بازار در زمینه برش فلزات است. همانطور که می دانید، در زمینه تکنولوژی و صنعت عموما وقتی یک فناوری نوین وارد می شود، نسبت به فناوری پیشین خود در همان زمینه مترقی تر است و یک ظرفیت های اضافی در خود نهفته دارد. بنابراین خیلی طبیعی است که سریعا جایگزین فناوری پیشین یا سنتی خواهد شد. جهان پیرامونی همواره در حال تغییر و تحول است و در این مسیر مناسبات تولید و ابزار تولید نیز روز به روز همگام با پیشرفت تکنولوژی تغییر می کند.

بنابراین مطمئن باشید فناوری سنتی از یک جایی به بعد خود به خود اوت می شود و اگر شما در استقبال از تکنولوژی نوین پیش قدم هم نشوید، آن تکنولوژی بالاخره خود را به شما تحمیل خواهد کرد! دستگاه fiber در حقیقت همچون یک فناوری نوین، انقلابی در صنعت تبریز به راه انداخته است. اگر می خواهید بدانید که نمونه کار این دستگاه ها به چه صورت است، می توانید یک پروژه خود را با این دستگاه ها انجام دهید تا از نزدیک ببینید که خروجی کار هم چقدر با کیفیت و زیباست و هم در چه زمان اندکی آماده می شود.

چگونه با برش ليزری شروع كنيم؟

دستگاه های برش لیزر در تبریز ابزار بسیار خوبی برای رشد کسب و کار شما هستند که توانایی برش و حکاکی روی اکثر مواد را دارند. مثلا کارهایی مثل ساخت جعبه های ساده گرفته تا حکاکی گرافیک دقیقِ چوب یا ساخت اشیاء پیچیده سه بعدی! ما در این قسمت قصد داریم برای کسانیکه مبتدی هستند و آشنایی مختصری با این دستگاه ها دارند و یا اصلا آشنایی ندارند، یک سری توضیحات اولیه مورد نیاز را در خصوص دستگاه های برش لیزری ارائه دهیم. همچنین توضیح می دهیم که چه موادی را می توان با این دستگاه ها برش زد و چگونه می توان طرح های برش و حکاکی روی مواد را بواسطه این دستگاه ها ایجاد کرد.

فروش دستگاه برش لیزر در تبریز

چگونه با برش ليزری شروع كنيم؟

دستگاه برش لیزری چیست؟

این دستگاه ها با تعبیه اشعه لیزر در درون خود به گونه ای ساخته شده اند که می توانند بواسطه اشعه لیزری انواع فلزات سفت و سخت را برش بزنند. این اشعه ها طوری هستند که در ساختار خود از نور متمرکز و بسیار تقویت شده برخوردارند. پرتو لیزر با یک قدرت شگفت انگیز می تواند فلزات را با سرعتی بالا و قدرت زیاد برش دهد. اگر بخواهیم در این باره توضیح دهیم، باید گفت که لیزر منجر به ذوب یا تبخیر مواد در محل سوراخ ایجاد شده می شود. همانطور که پیشتر نیز گفتیم، این دستگاه ها می توانند خیلی از مواد فلزی و غیر فلزی را برش دهند که البته دستگاه های برش فلزات و غیر فلزات جدا از هم هستند.

شاید برای شما این سوال پیش بیاید که از کجا متوجه شویم که دستگاه کدام یک از مواد فلزی را می تواند برش بزند؟ پاسخ این سوال ارتباط مستقیمی با نوع لیزری دارد که در آن تعبیه شده و همچنین میزان توان یا قدرت خروجی دستگاه نیز مستقیما در این امر دخیل است. لیزر مخفف عبارت “تقویت نور توسط انتشار تحریک تابش” می باشد. این فناوری بود که در دهه 1960 میلادی بود که توسعه پیدا کرد. از طرف دیگر این را نیز لازم است بگوییم که لیزر انواع مختلفی هم دارد که اگر بخواهیم به آنها اشاره کنیم، باید به مواردی چون لیزرهای گازی و CO2، فایبر و کریستال اشاره کرد. اولی بیشتر مورد علاقه کسب و کارهای کوچک بوده و دو نوع دیگر نیز بیشتر مصارف صنعتی دارند.

دستگاه برش لیزری گازی CO2:

این دستگاه ها فناوری سنتی در برش فلزات بودند که تا پیش از ورود دستگاه های برش لیزری به بازار، اغلب صنایع را قرق کرده بودند. تفاوتی که این دستگاه ها با تکنولوژی نوین تر فایبر این تفاوت را دارند که علاوه بر برق، با گاز نیز کار می کردند و البته مصرف برق شان نیز نسبت به دستگاه های فایبر امروزی بسیار بالاتر بود. یعنی از نظر هزینه های مصرفی در قیاس با دستگاه های فایبر هزینه های بیشتری روی دست کارفرما می گذاشتند و تازه سرعت و دقت انجام کار نیز در آنها اصلا به مانند دستگاه های فایبر امروزی نبود!

خرید برش لیزری در تبریز

برش لیزری در تبریز

برش لیزری در تبریز

دستگاه های برش لیزری بطور کلی سه کار می توانند انجام دهند: برش، حکاکی و علامت گذاری. هر یک از این مراحل را به ترتیب توضیح می دهیم:

1- برش:

بالاتر گفتیم که این دستگاه ها فلزات را بواسطه اشعه لیزری برش می دهند. دقت انجام کار با این دستگاه ها بسیار بالاست و آن را در کمترین زمان ممکن انجام می دهد. این سرعت بالا تا حدود بسیاری راندمان کاری را برای کارفرما بالا می برد. اما اینکه لبه های بریده شده به چه شکلی می باشند، بستگی مستقیمی به ماده بریده شده دارد. لازم است بدانید که خرما یا بریدگی ایجاد شده برش لیزری بسیار کم است. عبارت kerf نیز در حقیقت بیانگر عرض شیار ساخته شده به وقت برش اشاره دارد.

2- حکاکی:

این در واقع زمانی است که دستگاه یک قسمت هایی از مواد را از بین می برد اما از طریق مواد قطع نمی شود. در حقیقت حکاکی به گونه ای است که می توان با آن طرح هایی بسیار زیبا ایجاد کرد و فلزات گوناگون را به هر شکل دلخواهی شکل و فرم داد.

دستگاه حکاکی روی فلزات

حکاکی روی فلز

3- علامت گذاری:

این نیز زمانی است که لیزر مواد مورد نظر را از بین نمی برد. این در حالی است که برخی از ویژگی های آن همچون رنگ آنها را عوض می کند. کار علامت گذاری بیشتر با دستگاه های برش لیزری گازی CO2 روی مواد فلزی مختلف انجام می شود. گاهی کار علامت گذاری روی سطح قطعه کار انجام می شود. بعد از اینکه محلول مربوط به علامت گذاری خشک شد، کار حکاکی انجام می شود. این باعث می شود که گرمای حاصل شده از لیزر، محلول را به فلز موردنظر پیوند می زند. در نتیجه این امر یک علامت دائمی روی فلز ایجاد می شود.

نتیجه گیری

در این مقاله سعی کردیم بحث فروش دستگاه برش لیزر در تبریز را از هر نظر باز کنیم. شما می توانید نظرات یا پیشنهادات خود را در این خصوص در قسمت کامنت ها با ما در میان بگذارید.

درباره نویسنده

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

معرفی دستگاه برش لیزر فایبر
لیست دستگاه های برش لیزر فایبر
نمایش همه