خانهسوالات متداول دستگاه برش لیزر فایبر

سوالات متداول دستگاه برش لیزر فایبر

آیا در خصوص دستگاه های برش لیزر فایبر سوالی دارید؟

این صفحه سوالات متداول دستگاه برش لیزر فایبر نوین تاک است. ما در اینجا سعی کرده ایم که سوالاتی را که در خصوص دستگاه برش لیزر فایبر بسیار تکرار شده اند، مطرح کرده و پاسخ دهیم. با ما همراه باشید.

چه لنزی برای دستگاه مناسب تر است؟

می دانیم که انواع لنز در بازار موجود است که بر اساس فاصله کانونی تقسیم بندی می شوند. به این ویژگی فوکوس می گویند. لیزرها معمولا در این فاصله ها متمرکز می گردند. در دستگاه های برش لیزر فایبر عموما از لنزهای “2 (لنز 50.8mm) یا لنزهای “2.5 (لنز 63.5mm) استفاده می شود. در لنزهای این قبیلی دو پارامتر وجود دارد که با یکدیگر نسبت عکس دارند که عبارتند از: اندازه لکه لیزر یا پهنای برش و واگرایی پرتو.

دقت داشته باشید که به میزانی که اندازه فاصله کانونی لنز کم می شود، پهنای برش آن کمتر شده و واگرایی آن بیشتر خواهد شد. برای برش های با ضخامت کم که کمتر از 3 میلی متر ارزیابی می شود، لنز “2 بیشتر کاربرد دارد. اما برای برش هایی که با متریال های ضخیم تر مواجه می شوند که بیش از 3 میلی متر ارزیابی می شوند، لنز “2.5 به کار می رود. اما گاهی اوقات لنزهای “1.5 و “3 اینچ هم استفاده می شوند.

برای جلوگیری از سیاه شدن لبه ها در برش لیزر چه باید کرد؟

در این دستگاه ها می توان فشار هوا را بواسطه کمپرسورهای ب ریل هادون روغن بالا ببرید. برای این کار همچنین می توانید از لنز 2-2.5 استفاده کنید. گاهی هم بهتر است به وسیله  دستمال نخی مرطوب لبه های کار را تمیز کنید.

چرا دستگاه طرح ورودی را بزرگتر و یا کوچکتر برش می زند؟

این مشکل می تواند به دلایلی همچون خرابی تسمه محور x دستگاه، کثیفی ریل ها و پولی های دستگاه رخ دهد.

نحوه کار با دستگاه برش فایبر

نحوه عملکرد دستگاه برش لیزر فایبر

دستگاه های برش لیزر فایبر در کدام صنایع کاربرد دارند؟

همانطور که گفتیم این دستگاه ها هم برای برش فلزات و هم غیر فلزات کاربرد دارند. برخی از مواد هستند که برای برش آنها شاید بهتر باشد که از ابزار دیگری غیر از دستگاه فایبر استفاده کنید که به هر یک از آنها هم در ادامه اشاره می کنیم. ما در مقاله کاربرد دستگاه برش لیزری در صنایع مختلف به تفصیل موضوع کاربرد این دستگاه ها در صنعت را بررسی کرده ایم. با خواندن این مقاله اطلاعات جامع و مفیدی را در خصوص کاربرد و عملکرد این دستگاه ها بدست خواهید آورد.

کاربرد دستگاه برش لیزری در صنعت

با دستگاه لیزر فایبر می توان چرم را برش زد؟

پیشتر گفته بودیم که دستگاه های برش لیزر علاوه بر فلزات، می توانند مواد غیر فلزی همچون چرم را هم برش بزنند. اما اگر بخواهیم استانداردتر صحبت کنیم، بهتر است که چرم را بوسیله دستگاه های CO2 برش بزنید.

برای برش طلا و نقره از چه دستگاهی باید استفاده کرد؟

 .دستگاه های برش دارای توان 20- 30 و 50 وات می توانند کارهایی همچون حکاکی روی سطح فلزات را انجام داده و همچنین قابلیت برش طلا، نقره،، برنج و … را دارند. این دستگاه ها در صنعت زیورآلات به وفور استفاده می شوند

چه دستگاهی می تواند هم زمان فلز و غیر فلز را برش بزند؟

 .دستگاه های برش چون دو کاره هستند، می توانند فلزات و غیر فلزات را با هم برش بزنند. اما لازم است بدانید که این دستگاه ها می توانند متریال های فلزی را تا ضخامت 1 میلی متر برش بزنند

دستگاه لیزری برای برش شیشه وجود دارد؟

خیر! شیشه متریالی است که چون اشعه از آن عبور می کند، با این دستگاه ها برش نمی خورد. اما این دستگاه ها می توانند روی شیشه حکاکی انجام دهند.

آیا اپراتور دستگاه برش لیزر فایبر نیاز به آموزش دارد؟

بله! از آنجا که کار با این دستگاه ها به گونه ای تخصصی است، اپراتور حتما باید با آموزش کافی به دستگاه نزدیک شود و با آن کار کند. در غیر اینصورت احتمال یک سری خطرات هست. ما در نوین تاک تبریز یک مقاله مفصل در خصوص راهنمای اپراتور نوشته ایم و در آن سعی کرده ایم تمام نکات لازم برای یک اپراتور را عنوان کنیم. شما می توانید با خواندن این مقاله از خیلی از نکات مهم در این باره آگاه شوید.

راهنمای اپراتور

برای برش فلزات هر توان چه ضخامتی را برش می زند؟

سوالات متداول دستگاه برش لیزر فلزات فایبر

آیا دستگاه لیزر فایبر به جای دایره می تواند بیضی را حک کند؟

با توجه به سیستم ثابت دستگاه لیزر فایبر مارکینگ ممکن است به علت تغییر پارامترها و یا جابجایی دستگاه و حرکت گالوو ها صورت گرفته باشد.

هد در دستگاه لیزر برش فلزات را بر چه اساس باید انتخاب کرد؟

این بستگی به این دارد که توان دستگاه شما چقدر است. ضمنا دقت داشته باشید که گزینه هایی همچون اتوفوکوس، تغییر تورچ و … نیز وجود دارند.

چه زمانی می‌توانم سفارشم را تحویل بگیرم؟

یکی از سوالات متداول دستگاه برش لیزر فایبر در خصوص نحوه خرید، ارسال کالاها و زمان تحویل آنهاست! ما محصولات یا قطعات خود را می توانیم از طرق مختلف همچون باربری، پست، اتوبوس و … به دست مشتریان برسانیم. این بستگی به خواست مشتری دارد که کدام روش را انتخاب کند. خیلی بدیهی است که زمان دریافت دستگاه به فاصله شهر شما از تبریز بستگی دارد. اگر مسیر شما نزدیک است و یا تمایل دارید، می توانید دستگاه را در شرکت نوین تاک تبریز نیز تحویل بگیرید.

چگونه می‌توانم سفارش را پیگیری کنم؟

پس از اینکه شما سفارش خود را در سایت نوین تاک تبریز ثبت کردید و وجه خود را پرداخت نمودید، زمان تحویل کالا به دست شما مشخص می شود و شما می توانید از طریق بیجک یا رسید باربری سفارش خود را پیگیری کنید.

نصب کالاها چگونه و توسط چه کسی صورت می‌پذیرد؟

وقتی دستگاه به دست شما رسید، متخصص فنی نوین تاک تبریز به کارگاه شما مراجعه کرده و فرآیند نصب و پشتیبانی را به عهده می گیرد و همانجا در صورت لزوم یک سری آموزش های اولیه را به اپراتور شما ارائه می دهد.

می‌توانم به جای خودم نفر دیگری را برای تحویل گرفتن سفارش معرفی کنم؟

بله اگر شما شخص مورد نظر را با ارائه شماره ملی و اطلاعات شخصی اش به نوین تاک تبریز معرفی کنید، این امکان وجود دارد.

چگونه خرید دستگاه برش لیزر فایبر را ثبت کنیم؟

نحوه ارسال دستگاه برش لیزر فایبر

چگونه می‌توانم درخواست فاکتور رسمی بدهم؟

زمانی که شما اقدام به خرید می کنید، این امکان وجود دارد که از فروشنده فاکتور رسمی بخواهید تا برای شما فاکتور رسمی صادر کند.

روش پرداخت برای خرید کالا در سایت نوین تاک تبریز چگونه است؟

پرداخت در شرکت نوین تاک تبریز بصورت نقدی است. شما می توانید از راه هایی همچون واریز به شماره حساب، شماره کارت و یا پرداخت از طریق کارتخوان در صورت خرید حضوری وجه خود را پرداخت کنید.

آیا تعداد خرید از یک کالا در نوین تاک تبریز محدودیتی دارد؟

شما می توانید با تیم بازرگانی نوین تاک تبریز تماس گرفته و از آنها در این خصوص سوال کنید.

در چه ساعاتی امکان خرید از شرکت شما را دارم؟

خرید از این شرکت اگر به صورت حضوری و از دفتر رسمی نوین تاک تبریز باشد، باید در تایم اداری انجام بگیرد که بین ساعات 8:30 تا 17 امکان پذیر است. اما اگر شما سفارش خود را از طریق وبسایت این شرکت می خواهید ثبت کنید، این کار بصورت 24 ساعته و تمام وقت امکان پذیر است.

ارسال سفارشات به چه نحوی صورت می‌پذیرد؟

اگر شما اقدام به خرید غیر حضوری و آنلاین کرده اید، می توانید از طرقی همچون شرکت‌های باربری، پست، اتوبوس و … کالای خود را تحویل بگیرید. اگر دستگاه شما از ابعاد و وزن بالا برخوردار است، این کار از طریق باربری فقط امکان پذیر است.

نحوه ارسال دستگاه برش لیزر فایبر چگونه است

نحوه پرداخت هزینه دستگاه برش لیزر فایبر

چگونه در نوین تاک تبریز سفارش خود را ثبت کنم؟

اگر شما می خواهید اقدام به خرید از شرکت نوین تاک تبریز نمایید، می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید تا شما را در این پروسه راهنمایی کرده و مراحل خرید را انجام دهید. شما همچنین می توانید با مراجعه به صفحه راهنمای خرید اطلاعات کامل تری در خصوص نحوه خرید دستگاه ها در نوین تاک تبریز بدست آورید:

راهنمای خرید

ما در این صفحه از سایت نوین تاک تبریز سعی کردیم نگاهی کلی به سوالات متداول دستگاه برش لیزر فایبر بیندازیم.

سخن آخر

نوین تاک تبریز با سال ها سابقه فروش و پشتیبانی دستگاه های برش لیزر فایبر یکی از مرجع ترین شرکت های تامین کننده دستگاه های برش لیزری است. این شرکت تنها دفتر فروش شرکت مادر نوین تاک لیزر در محدوده شمالغرب کشور است که سال ها شرکتی پرآوازه در زمینه فروش این دستگاه ها بوده است. نوین تاک تبریز در طی این سال ها مشتریان بسیاری داشته است و همواره سعی اش بر این بوده که مشکلات و مسائل آنها را به بهترین شکل ممکن بررسی و حل نماید. شما می توانید با مراجعه به صفحه مشتریان نوین تاک تبریز نظرات مشتریان را در خصوص ما خوانده و از زبان آنها در خصوص کیفیت خدمات ما بشنوید.

مشتریان دستگاه فایبر

معرفی دستگاه برش لیزر فایبر
لیست دستگاه های برش لیزر فایبر
نمایش همه