خانهراهنمای اپراتور

راهنمای اپراتور

دستگاه برش لیزر فایبر جدیدترین تکنولوژی برش فلزات است که در اکثر صنایع کاربرد دارد. این دستگاه ها به خاطر قدرت فوق العاده ای که در این خصوص دارند، توانسته اند در مدت کوتاهی این زمینه کاری را دگرگون کنند. شرکت نوین تاک لیزر یکی از مرجع ترین پخش کننده های این دستگاه ها در بازار ایران است که فعالیت خود را از سال 1384 شروع کرده است. نوین تاک تبریز تنها دفتر فروش این مجموعه در محدوده شمالغرب کشور است که با تمام توان در این سالها تلاش خود را کرده است که این دستگاه ها را با مقرون به صرفه ترین قیمت و نیز خدمات پس از فروش عالی در اختیار مشتریان شمالغرب قرار دهد. ما در مقاله دستگاه برش لیزر فایبر همه چیز را به تفصیل در خصوص این دستگاه ها بیان کرده ایم. با یک کلیک به تمام سوالات خود در این باره پاسخ دهید.

 دستگاه برش لیزر فایبر

یکی از خدمات مهمی که نوین تاک تبریز به مشتریان خود ارائه می دهد، بحث آموزش به اپراتور دستگاه است که نحوه کار با دستگاه را بداند و در مواقع اضطراری بتواند به موقع مشکل را حل کرده و از وقوع خطرات احتمالی جلوگیری کند. آموزش کار با این دستگاه به اپراتور دستگاه در کارگاه مشتری است. با نوین تاک تبریز همراه باشید تا مبحث راهنمای اپراتور را مفصلا بررسی کنیم.

دستگاه فایبر تحولی در مارکینگ تجهیزات فلزی

همانطور که گفته شد دستگاه برش لیزری جزو جدیدترین و پیشرفته ترین تجهیزات مارکتینگ می باشد که به مرور توانسته است در دل اکثر صنایع نفوذ کند. این دستگاه ها قابلیت حکاکی بر روی انواع فلزات و مواد غیر فلزی را داراست. از جمله این مواد می توان به مواردی چون فلزات، پلاستیک، سنگ و… اشاره کرد. به همین دلیل است که اگر شما اقدام به خرید دستگاه برش لیزر فایبر کنید، صنایع بسیاری مایل به همکاری با شما هستند. چرا که بسیاری از آنها خود بطور مستقیم دستگاه را تهیه نمی کنند و با شرکت های موجود در این خصوص همکاری خواهند کرد. در ادامه بعنوان راهنمای اپراتور به نکات مهم کار با دستگاه های فایبر اشاره می کنیم.

نکات استفاده از دستگاه فایبر

راهنمای اپراتور دستگاه برش لیزر فایبر

نکات استفاده از دستگاه فایبر

1- استفاده از اپراتورهای با تجربه برای کار با دستگاه فایبر

بالاتر گفتیم که این دستگاه ها بواسطه اشعه لیزری کار می کنند و می دانیم که این اشعه ها برای چشم انسان مضر هستند. بنابراین دو موضوع اهمیت پیدا می کند: یکی اینکه استفاده از وسایل ایمنی در حین کار با این دستگاه ضروری است و دیگر اینکه حتما یک فرد متخصص را برای کار با دستگاه انتخاب کنید که پیش از این هم کارهای مشابه این را انجام داده باشد. اما اگر اپراتور شما یک فرد آماتور است و می خواهید با دستگاه کار کند، حتما باید دوره های لازم برای آموزش کار با دستگاه را ببیند.

2- انتخاب متریال مناسب برای دستگاه فایبر

درست است که ما می گوییم دستگاه های فایبر برای انواع مواد فلزی و غیر فلزی به کار می روند اما مثل هر چیز دیگری در واقعیت محدودیت هایی دارد. از جمله موادی که قابل برش با این دستگاه ها نیستند، می توان به ورقه هایی از جنس آکریلیک و یا پلی کربنات اشاره کرد. نکته جالب دیگر اینکه ضخامت متریالی که شما با این دستگاه می خواهید ببرید، باید متناسب با توان دستگاه شما باشد. اگر ضخامتی باشد که توان دستگاه آن را پشتیبانی نکند، قابل برش با آن دستگاه نیست. همچنین این دستگاه ها توانسته اند تا حدودی مواد با ضخامت بالا را به راحتی برش بزنند. اما این بستگی به میزان ضخامت متریال مورد نظر دارد. اگر ضخامت متریال از یک حدی بالاتر باشد، دستگاه برش لیزری برای بریدن آن انتخاب درستی نیست.

3- تهیه قطعات یدکی دستگاه لیزر فایبر

این دستگاه ها مثل هر دستگاه دیگری به مرور زمان به یک سری قطعات یدکی نیاز پیدا می کنند که باید آنها را تهیه کنید. از جمله این قطعات می توان به مواردی چون منبع توان لیزر، هد دستگاه لیزر، سیستم کنترل دستگاه لیزر و … اشاره کرد. اگر می خواهید محصولات با کیفیتی از دستگاه شما به دست آیند، باید قطعات با کیفیت و خوبی برای آن تهیه کنید. دستگاه های فایبر به گونه ای کار می کنند که در کنار راندمان بالا مصرف برق بسیار کمی هم دارند و این باعث می شود که کار کردن با آنها مقرون به صرفه می شود. به خاطر هم طرفداران زیادی دارند. بنابراین قبل از شروع کار، شما باید نکات امنیتی و آموزش های لازم را در مورد دستگاه و نرم افزار را ببینید.

راهنمای اپراتور دستگاه فایبر

نگهداری از دستگاه فایبر

نگهداری از دستگاه فایبر

یکی از نکاتی که در بحث راهنمای اپراتور بسیار با اهمیت است، بحث نگهداری درست از دستگاه است. این دستگاه هم اکنون در جهان بسیار پر کاربرد است و به خاطر مزایای ویژه ای که دارد، بسیاری دست به انتخاب و خرید آنها می زنند. از طرفی هم قیمت این دستگاه ها بالاست و بنابراین نحوه مراقبت و استفاده از این دستگاه ها برای مشتریان دستگاه برش لیزری فایبر بسیار با اهمیت است و باید بسیار با ظرافت انجام بگیرد تا سلامت دستگاه حفظ شود. بنابراین در ادامه به مواردی اشاره می کنیم که در حین کار با این دستگاه ها بایستی رعایت کنید. با ما همراه باشید.

نکات استفاده از دستگاه فایبر با سیستم خنک کننده آبی:

گفتیم که ترجیحا برای کار با دستگاه از یک اپراتور حرفه ای استفاده کنید. یا اپراتوری که دوره های آموزشی لارم را طی کرده و راهنمای اپراتور نوین تاک تبریز را مطالعه کرده باشد. در برخی از موارد رعایت نکردن این موضوع منجر به این می شود که دستگاه دچار آتش سوزی و یا اتصالی برق بشود. دقت داشته باشید که جایی که می خواهید دستگاه را در آن نصب کنید، حتما از مواد قابل اشتعال دور باشد و هیچ گونه ماده مشتعلی در آن محیط نباشد. نکته دیگر اینکه دستگاه حتما باید در یک نقطه کاملا تراز نصب گردد، در دسترس عموم نباشد و حتما دارای تهویه هوا باشد.

همچنین در یک سری موقعیت های زمانی خاص تانک آب دستگاه را تمیز نمایید. آبی هم که شما از آن در دستگاه استفاده می کنید، مهم است. سعی کنید که حتما از آب مقطر یا خالص استفاده کنید. کندانسور دستگاه را هم با فشار قوی هوا بشویید. اگر هوای فشار قوی در دسترس شما نیست، می توانید از آب استفاده کنید اما حتما احتیاط را رعایت کنید.

نکات استفاده از دستگاه فایبر با سیستم روغن کاری اتوماتیک:

ضمن توجه به نکاتی که تا کنون گفته شد، توجه داشته باشید که در این نوع دستگاه حتما از روغن نو استفاده کنید. چک کنید که مخزن آب حتما تمیز باشد. قطعات متحرک و مکانیکی دستگاه فایبر را بصورت فصلی روغن کاری کنید. دقت کنید که هد دستگاه شما آسیب نبیند. چرا که این ضربه می تواند منجر به آسیب دیدن لنز داخل آن هم بشود و شاید مجبور شوید که منبع لیزر را کاملا تعویض کنید.

نکات استفاده از دستگاه برش لیزر

نکاتی که یک اپراتور دستگاه لیزر صنعتی باید

نکاتی که یک اپراتور دستگاه لیزر صنعتی باید بداند عبارت اند از:

  1. گذراندن دوره آموزشی : همانطور که بالاتر هم گفتیم اپراتور دستگاه حتما باید آموزش ببیند که این امر طی یک دوره آموزشی تحقق می یابد. از جمله این کلاس های آموزشی می توان به مواردی چون دوره های آموزشی مربوط به نرم افزار و سخت افزار سیستم اشار کرد.
  2. حضور مداوم بالای دستگاه :‌ مورد بعدی که خیلی مهم است، این است که هر زمان که دستگاه روشن و در حال کار است، حتما باید بالای سر دستگاه حضور دشته باشد. اگر یک زمان واجب بود به جایی برود و برگردد، حتما و حتما دستگاه را در حالت paste قرار دهد. در غیر اینصورت احتمال خطراتی همچون آتش سوزی اوج می گیرد.
  3. رعایت ایمنی : پیش از این گفتیم که دستگاه فایبر در حین کار از خود اشعه لیزر ساطع می کند و این مسئله می تواند به چشم انسان آسیب وارد کند. پس اپراتور دستگاه حتما باید از عینک ایمنی مخصوص در حین کار استفاده کند. همانطور که می دانید، این تشعشعات آسیب های مخربی بر روی شبکیه چشم شما می گذارند و می توانند چشمان شما را به شدت ضعیف کنند.
  4. جای نصب دستگاه :‌ در خصوص مکان نصب دستگاه پیشتر گفته بودیم که حتما بایستی در جای تراز قرار بگیرد. از دیگر نکات مهم در این خصوص مسقف بودن آن محل و همچنین درب داشتن آن است. همچنین دقت کنید که در محل نصب دستگاه حتما باید مواردی همچون برچسب های ایمنی، علائم هشدار دهنده و اخطار تشعشعات لیزر را نصب کنید.
  5. ممنوعیت ورود افراد متفرقه : از دیگر نکاتی که اپراتور دستگاه نباید فراموش کند، ممنوعیت ورود افراد متفرقه به اتاقی است که دستگاه در آن قرار دارد. چرا که این دستگاه ها همانطور که گفته شد، اشعه لیزر تولید می کنند و قرار گرفتن افراد در معرض این اشعه ها می تواند خطرناک باشد.
  6. بستن محافظ دستگاه : وقتی که دستگاه در حال کار است، درب یا محافظ آن بایستی بسته باشد و این هم جزو مواردی است که اپراتور دستگاه باید دائما آن را چک کند.
  7. خاموش کردن دستگاه در پایان کار : در پایان کار روزانه دستگاه حتما از خاموش شدن قطعی دستگاه و تمامی اجزای مربوط به آن مطوئن شوید تا خیال تان از بابت امنیت آن راحت باشد.
  8. تجهیزات اطفای حریق :‌در صورتیکه شما در محلی کار می کنید که صنعتی است و امکان بروز خطرات احتمالی وجود دارد، قرار دادن تجهیزات اطفای حریق در آن مکان الزامی است. تا از بروز هر گونه خطر احتمالی جلوگیری شود.
خرید دستگاه برش لیزر فلزات

دستگاه برش لیزر فایبر

شرکت نوین تاک لیزر سالهاست که کار فروش نصب و پشتیبانی انواع دستگاه های برش لیزری را به عهده داشته و در اقصی نقاط کشور مشغول به فعالیت است. نوین تاک تبریز تنها دفتر فروش آن در محدوده شمالغرب کشور است و می تواند هر دستگاهی را که شما بخواهید، با هر طراحی خاص و منحصربفرد و در حد و اندازه بودجه شما تامین کند. جدای از مهارت ها و آموزش هایی که اپراتور دستگاه شما بایستی از قبل کسب کند، کارشناسان ما در نوین تاک تبریز آماده اند تا توضیحات لازم را در خصوص نصب دستگاه و چگونگی کار با انواع دستگاه‌های لیزر را به عنوان راهنمای اپراتور به شما ارائه دهند.

شماره واحد فروش: 04134450559                    شماره مدیریت: 09143024770

سخن آخر

نوین تاک تبریز با سالها سابقه فروش و پشتیبانی دستگاه های برش لیزر فایبر یکی از مرجع ترین شرکت های تامین کننده دستگاه های برش لیزری است. این شرکت تنها دفتر فروش شرکت مادر نوین تاک لیزر در محدوده شمالغرب کشور است که سالها شرکتی پرآوازه در زمینه فروش این دستگاه ها بوده است. نوین تاک تبریز در طی این سالها مشتریان بسیاری داشته است و همواره سعی اش بر این بوده که مشکلات و مسائل آنها را به بهترین شکل ممکن بررسی و حل نمایند. شما می توانید با مراجعه به صفحه مشتریان نوین تاک تبریز نظرات مشتریان را در خصوص ما خوانده و از زبان آنها در خصوص کیفیت خدمات ما بشنوید.

مشتریان دستگاه فایبر

در این مطلب نوین تاک تبریز به مبحث راهنمای اپراتور پرداختیم و تقریبا تمام نکات لازم را در این خصوص گفتیم. اگر شما نظری در این مورد دارید و یا نکته ای به ذهن تان می رسد که فکر می کنید در این مطلب نیامده است، حتما در قسمت کامنت ها با ما به اشتراک بگذارید.

معرفی دستگاه برش لیزر فایبر
لیست دستگاه های برش لیزر فایبر
نمایش همه