خانهمقاله هد برش لیزر فلزات Raytools مدل BM111

هد برش لیزر فلزات Raytools مدل BM111

4 تیر 1402
0 786
هد برش لیزر فلزات Raytools مدل BM111

هد برش لیزر فلزات Raytools

هد برش فیبر لیزری فلز یکی از اجزای کلیدی دستگاه برش فلزات با لیزر است. این هد شامل چند قطعه و تجهیزات است که با هم برای دستیابی به برش دقیق و صاف فلز کار می‌کنند. اجزای اصلی هد برش فلزات با لیزر شامل لنز فوکوس، آینه، نازل گاز و غیره است.

ابتدا، لیزر از یک منبع تولید می‌شود و سپس با استفاده از لنز فوکوس به طور دقیق روی سطح فلز تمرکز می‌شود. سپس نور لیزر با استفاده از آینه به صورت عمودی روی سطح فلز هدایت می‌شود و در نهایت، گاز مانند اکسیژن یا نیتروژن برای برش وارد فلز شده و از حرارت تولید شده توسط لیزر استفاده می‌شود.

استفاده از هد برش فلزات با لیزر به داشتن لبه‌های برش صاف و کاهش هدررفت مواد منجر می‌شود. علاوه بر این، این هد برش امکان برش با دقت بالا از انواع مختلف فلزات را با سرعت بالا فراهم می‌کند.

لیزر فلزی فلزات

برش دادن فلزها با استفاده از امواج لیزر به عنوان یک روش برش دادن غیرتماسی شناخته می‌شود. در این فرایند، حرارت توسط امواج لیزر از مرکز دستگاه تولید می‌شود و با استفاده از دریچه‌های کوچک در دستگاه، هدف مورد نظر برش می‌شود. امواج لیزر به اندازه مناسبی فلزها را برش می‌دهند. یکی از قطعات اصلی در دستگاه لیزر فایبر، هد لیزر فایبر است که همانند سایر هد‌ها، امواج را به دستگاه برش منتقل می‌کند. قیمت دستگاه لیزر فایبر به نوع و توان آن بستگی دارد و برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ویژگی‌های هر محصول، می‌توانید با کارشناسان شرکت ما تماس بگیرید. فروش دستگاه لیزر فایبر در تهران توسط فروشگاه مگا ماشین صورت می‌گیرد.

هد دستگاه برش لیزر ریتولز مدل raytools

برندهای مختلفی در زمینه تولید نازل برش برای دستگاه‌های برش لیزری فعالیت می‌کنند. یکی از این برندها، ریتولز (Raytools) است که یک برند چینی است. طراحی این نازل‌ها توسط شرکت سوئیسی انجام می‌شود، اما تولید آنها در چین صورت می‌گیرد.

نازل‌های این برند از کیفیت نسبتاً خوبی برخوردار هستند و به فراوانی در بازار ایران یافت می‌شوند. آنها می‌توانند در دسته‌بندی نازل‌های با کیفیتی که در ایران وجود دارد قرار بگیرند.

هد دستگاه لیزر ریتولز اتوماتیک مدل BM111

هد لیزر ( BM111( Auto Focus Laser Cutting Head

  • طراحی مدولار ( ساختار یافته ،چندبخشی ) با نگـهداری آسان
  • دو مـدار خنک کننده آب
  • فوکوس خودکار برای بهبود کارایی سوراخ کردن و برش و کاهش دخالت انسان
  • سه محافظ لنز ( بالا، وسط و پایین) برای محافظت از لنز کولیماسـیون (collimation) و فوکوس
  • صفحه پوشـش شیشه ای انحصاری ضد گرد و غبار کلاس ip65 برای جلوگیری از گرد و غبار

مشخصات فنی هد لیزر ریتولز مدل BM111

  • توان 6 کیلو وات
  • مجـهز به شیشه محافظ میانی اضافی، برای افزایش طول عمر لنز فوکوس
  • فوکوس خودکار توسط yaskawa یا  aheadtechs
هد برش لیزر فلزات Raytools

هد برش لیزر فلزات Raytools

ساختار هد برش لیزر فایبر فلزات

یکی از بخش های مهم دستگاه برش لیزر فلزات، هد لیزر می باشد. که در برخی موارد هد برش نیز گفته می شود. به طور کلی از یک نازل، یک لنز فکوس، یک سیستم کمکی و یک سیسـتم تشخیص ردیابی اتو فکوس تشـکیل شده است.

کاربرد هد برش لیزر فلزات Raytools

 هد برش دستگاه برش چه کاربردی دارد ؟

هد برش، بخشی است از دستگاه برش لیزر که برای تولید پرتو های لیزری بر روی قطعات کاربرد دارد. این هد شامل یک نازل، چندین لنز متمرکز کننده و یک سیستم فوکوس نور لیزر است. آن به ریل و سروموتور متصل شده است و می تواند در جهت محور z حرکت کند. هد برش دارای یک سنسور است که فاصله از سطح قطعه کار را پیوسته و لحظه ای کنترل می کند و سیگنال مربوطه را به کنترلر ارسال می کند. با دریافت این سیگنال، دستور جابجایی هد برش به سروموتور ارسال می شود و ارتفاع تنظیم می شود.

یکی از قطعات اصلی و حیاتی دستگاه برش لیزر، هد لیزر است. این هد به عنوان منبع اصلی تولید پرتو های لیزری بر روی قطعات مورد برش استفاده می شود. اهمیت بسیار بالایی دارد و در صورت خراب شدن، باعث کاهش کیفیت برش ها می شود. عمر مفید یک هد لیزر حدود 10 سال است و بعد از آن به طور قابل توجهی کاهش می یابد و نیاز به تعویض دارد.

هد برش لیزر فلزات Raytools

هد برش لیزر فلزات Raytools

نقش هد برش لیزری در فرآیند برشکاری

دستگاه برش لیزر فایبر، تجهیزات هوشمندی هستند که برای برش سریع فلز مورد استفاده قرار می‌گیرند. بخش اصلی این دستگاه، هد برش لیزری و سورس لیزر هستند. سورس لیزر همانند یک مخزن عمل می‌کند و انرژی لیزر را برای هد برش لیزری فراهم می‌کند. از طریق سیستم مسیر نوری، لیزر فایبر از هد لیزری به بیرون تابانده می‌شود. هد برش لیزری در حالتی مداوم، پرتوهای با انرژی بالا را تولید کرده و روی سطح قطعه کار می‌تاباند و فلزها، لوله‌ها و سایر مواد را برش می‌دهد. به دلیل اینکه این روش یک روش غیر تماسی است، دستگاه برش لیزر فایبر فلز را بدون برآمدگی برش می‌دهد و برش بسیار عالی را تضمین می‌کند.

انواع هد برش دستگاه فایبر فلزات

هد برش لیزری فایبر مسطح

هد برش با قابلیت فوکوس خودکار برای انتگراسیون دستگاه های برش پلت فرم های بزرگ و متوسط مناسب است. بر اساس توان لیزر، قادر به برش با کیفیت مناسب فولاد ضدزنگ و آلومینیوم با ضخامت 20 میلی متر و فولاد کربنی با ضخامت 40 میلی متر است. این هد برش لیزری فیبر مسطح وزنی بسیار سبک دارد و قابلیت حمل آن نیز بسیار سریع است. این هد برش لیزری با دقت بالا به خوبی برای کاربردهایی با نیازهای دقت بسیار بالا مانند صنعت هوانوردی مناسب است و می توان از آن در برندهای مختلفی نظیر IPG، SPI، Rofin، Coherent، Raycus، Trumpf، Chuangxin و سایر لیزرها استفاده کرد.

هد برش لیزری

سرعت برش لیزر حالت جامد YAG سریعتر از دی اکسید کربن است و سرعت برش سیم بیش از 100 برابر است. ناحیه تحت تاثیر حرارت بریدگی آن کوچک است، تغییر شکل نمی‌دهد، بریدگی صاف است و نیازی به عملیات بعدی نیست. عملکرد برش لیزری حالت جامد YAG پایدار است و مناسب برای تولید انبوه مداوم است. همچنین دارای ویژگی های بازده تبدیل فوتوالکتریک بالا و اندازه کوچک است. با این حال، پمپ انرژی آن، تلفات سریع و هزینه نگهداری بالایی دارد که کاربرد آن را محدود می کند. هد برش لیزری حالت جامد YAG بسیار مقرون به صرفه است. قیمت دستگاه برش لیزر جامد YAG تنها یک سوم دستگاه برش لیزر دی اکسید کربن با عملکرد مشابه و دوپنجم دستگاه پانچ CNC با کارایی یکسان می باشد. دقت برش آن بالا است. برای برش لوازم جانبی سخت افزاری دقیق مناسب است و همچنین می تواند صنایع دستی و خوشنویسی های مختلف ظریف را برش دهد.

هد برش لیزری حالت جامد YAG

سرعت برش در لیزر حالت جامد YAG سریعتر از دی اکسید کربن است و سرعت برش در سیم برابر با بیش از 100 برابر است. ناحیه حرارتی که بر اثر بریدگی در آن ایجاد می شود، کوچک است و تغییر شکل نمی دهد و برش صاف و بدون نیاز به عملیات بعدی است. عملکرد برش لیزری حالت جامد YAG پایدار است و برای تولید انبوه مداوم مناسب است. همچنین ویژگی های بازده تبدیل فوتوالکتریک بالا و اندازه کوچکی دارد. با این حال، پمپ انرژی آن تلفات سریع و هزینه نگهداری بالایی دارد که کاربرد آن را محدود می کند. هد برش لیزری حالت جامد YAG بسیار مقرون به صرفه است. قیمت دستگاه برش لیزری جامد YAG تنها یک سوم قیمت دستگاه برش لیزری دی اکسید کربن با عملکرد مشابه و دو پنجم قیمت دستگاه پانچ CNC با کارایی یکسان است. دقت برش آن بالاست و برای برش قطعات سخت افزاری دقیق مناسب است. همچنین قادر به برش محصولات دستی و خوشنویسی های مختلف و ظریف است.

هد برش لیزری فایبر سه بعدی

این هد برش به‌طور خاص برای برش سه بعدی ربات طراحی شده است. مناسب برای برش لوله‌های مربعی، گرد و قطعات مهرزنی سه بعدی است. هد برش لیزر فایبر سه بعدی دارای ساختار برش فشرده، وزن سبک و توزیع مناسب خنک کننده آب است. این هد قابلیت تنظیم چرخش فوکوس، تقویت کننده داخلی، نفوذ در مسیر گاز و از بین بردن چرخش را دارد. جهت‌های X، Y و Z را می‌توان در آن تنظیم کرد تا برش پرتو لیزر را بهتر و عمودی‌تر کند. مسیر نوری این هد به‌طور کامل آب بندی شده و می‌تواند سیستم نوری را در برابر آلودگی محافظت کند. همچنین مشاهده و تعویض لنز در آن آسان و سریع است و از دمای بالا و تأثیر پلاسما تحت تأثیر نمی‌افتد.

 

 

 

درباره نویسنده

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

معرفی دستگاه برش لیزر فایبر
لیست دستگاه های برش لیزر فایبر
نمایش همه